گزارش

عملکرد سالانه شرکت مشاوره مدیریت ایلیا

1401
png photo
png photo

فهرست محتوا

اهداف و چشم‌انداز ایلیا

شرکت مشاوره مدیریت ایلیا در سال 2008 در شهر وین تاسیس شد و از زمان تولد یک رویا در سر داشت:
“Unfolding Potentials, Transforming Lives” ارزش افزوده اصلی ایلیا برقراری ارتباطات موثر جهت درک مسائل، اتخاذ رویکرد ساختارمند جهت حل مسئله، داشتن روحیه حرفه‌ای و تعهد به بهبود مستمر ایران است.

داستان ایلیا با ارائه خدمات تحقیقات بازار و تدوین استراتژی ورود به بازار برای شرکت‌های بین‌المللی شکل گرفت و تا سال 2017 عمده فعالیت‌های ایلیا در همین راستا بوده است. همکاری با شرکت‌های پیشگام و معتبر ایرانی و اثرگذاری بر آن‌ها، همکاری با شرکت‌های Big 4 و یکی از شرکت‌های Fortune 500 از جمله افتخارات ایلیا است که با تلاش مستمر برای افزایش کیفیت بدان دست یافته است.
پس از تشدید یافتن تحریم‌ها و چالشی‌تر شدن فعالیت در فضای بین‌الملل، ایلیا با یک تغییر و تحول درونی تمرکز خود را بر همکاری با شرکت‌های ایرانی و آماده بودن برای فرصت‌های بین‌المللی قرار داده است.
اکنون تیم ایلیا شامل 47 نفر از افراد مستعد و متخصص است که به صورت تمام‌وقت در حال ارائه خدمات به مشتریان در صنایع مختلف و در حوزه‌های کاری گوناگون هستند.

ماموریت

هم‌گام پیش‌برندگان برای کمک به شکوفایی آن‌ها، در راستای خیر جمعی پایدار.

ارزش‌ها

  • ما مستقیم، با گشودگی و مهربانانه ارتباط برقرار می‌کنیم.
  • در مورد اثرگذاری جمعی‌مان جدی هستیم.
  • سادگی را زندگی می‌کنیم.

چشم‌انداز

دستیابی به 0.5% از سهم بازار مشاوره مدیریت در منطقه شورای همکاری خلیج فارس (P-GCC Market).

ایلیا در گذر تاریخ

۱۳۸۶
تاسیس در اتریش
شرکت ایلیا در شهر وین با پروژه‌ی «جنرال موتورز» در حوزه‌ی مدیریت دانش شروع به کار کرد.
۱۳۸۶
۱۳۸۸
تجربه مدیریت پروژه
در این بازه ایلیا حدود 100 پروژه که اغلب آن‌ها برای مشتریان بین‌المللی بودند را انجام داد. لازم بذکر است برخی از این پروژه‌ها الزاما به فضای کسب‌وکار داخل ایران ارتباطی نداشتند.
۱۳۸۸
۱۳۹۳
همکاری بین‌المللی
در دوران برجام، ایلیا تجربه همکاری با شرکت‌های مطرح جهانی در حوزه مشاوره مدیریت را کسب کرد و در پروژه‌های مختلفی به عنوان مشاور محلی به ارائه خدمت پرداخت.
۱۳۹۳
۱۳۹۷
تمرکز بر بازار داخلی
بعد از تغییرات بین‌المللی و تشدید تحریم‌ها، شرکت‌های بین‌المللی فعالیت‌شان را در ایران کم کردند. ایلیا از این موقعیت استفاده کرد تا بر مشتریان داخلی خود تمرکز کند. این موضوع، باعث گسترش شبکه‌ی مشتریان و میزان آگاهی از برند ایلیا در ایران شد.
۱۳۹۷
۱۳۹۸
حفظ موقعیت بازار
ایلیا با شمار زیادی از پروژه‌هایی که با موفقیت تحویل شدند، و شیوه عملکرد و استانداردهای بالا‌، جایگاه خود را به عنوان یک شرکت مشاوره مدیریت حرفه‌ای تثبیت کرد و آگاهی از برند خود را افزایش داد.
۱۳۹۸
۱۴۰۰
تخصص‌گرایی
با ارائه‌ی خدمات و راهکارهایی مبتنی بر تحلیل داده، تحول سازمانی و توسعه رهبران و همچنین ورود به صنعت خدمات مالی، ایلیا به یکی از پیشتازان صنعت مشاوره‌ مدیریت در ایران تبدیل شد. اتفاق دیگر قابل توجه در این سال‌ها، تغییر نسل تیم ایلیا و شکل‌گیری هسته تیم مدیریت جدید آن بود.
۱۴۰۰
۱۴۰۱
گسترش
ایلیا در راستای گسترش خدمات خود، اقدام به شراکت با گروه دنیای اقتصاد، تملک هم‌قلم و تاسیس گروه خدمات حقوقی، تاسیس مرکز خدمات روانشناسی سازمانی نمود.
۱۴۰۱
۱۴۰۲
ریبرندینگ ایلیا
ایلیا در سال ۱۴۰۲ در راستای تدقیق اهداف و استراتژی خود در جهت تعمیق و گسترش همکاری با مشتریان و همکاران خود، اقدام به ریبرندینگ کرد.
۱۴۰۲

ایلیا ۱۴۰۱ در یک نگاه

۳X

ایلیا در سال ۱۴۰۱ رشد درآمد ۳ برابری را
نسبت به سال قبل یعنی ۱۴۰۰ محقق کرده‌است.

۳X

۴۷ نفر

تعداد همکاران ما در ایلیا

بدون تغیییر نسبت به سال گذشته

۱۰۱ پروژه

تعداد پروژه‌های انجام شده در ایلیا

۴۴٪ رشد نسبت به سال گذشته

۶۶ مشتری

تعداد مشتریان ایلیا

۱۲٪ رشد نسبت به سال گذشته

ایلیای بهتر، در مسیر توسعه

در سالی که گذشت، ایلیا با انجام 101 پروژه برای ۶۶ مشتری توانست رشد 44 درصدی (تعداد پروژه‌ها) نسبت به سال گذشته را تجربه کند که در این مسیر توسعه، اولویت اصلی تاثیرگذاری مثبت بر عملکرد سازمان‌ها بوده است که افتخار خدمت رساندن به آن‌ها را داشته‌ایم.
30% از مشتریان ایلیا طی سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱، بیش از یک پروژه با این شرکت داشته‌اند. این عدد گویای نرخ بازگشت 30% مشتریان ایلیا برای دریافت مجدد خدمات مشاوره مدیریت است.
لازم به ذکر است که در اعداد بالا برخی از پروژه‌های ایلیا از منظر زمانی، بیش ‌از یک یا دو سال قرارداد شده‌ و امتداد داشته و دارند.

نگاهی عمیق‌تر به همکاران ایلیا

همکاران ایلیا ۱۴۰۱

گستره اثرگذاری ایلیا به تفکیک صنایع مختلف

________ بیشترین حضور در 5 صنعت ________

۷٪
صنایع سنگین

۸.۵٪
صنعت FMCG

۹٪
صنعت تولیدات

۱۳٪
صنعت مالی

۲۴٪
صنعت تکنولوژی

تغییر لوگوی ایلیا در سال 1402

ایلیا در سال ۱۴۰۲ با توجه به تحولات رخ داده در کسب‌وکار خود اقدام به تغییر لوگوی خود کرد. لوگوی جدید ایلیا نشان‌دهنده ارتقای تعهد به شعار «ایلیایی‌ها و ایلیا‌ی بهتر» است.

هدف لوگوی جدید ما حفظ هسته اصلی ایلیا شامل جمله تاثیرگذاری ساختارمند، طرز فکر حرفه‌ای و رعایت استانداردهای بین‌المللی است. در عین حال ارائه خدمات گسترده‌تر، عملکرد مبتنی بر فرهنگ و گشودگی به همکاری در لوگوی جدید برجسته شده است.

مفهوم برند جدید:

  • کشور ما ایران به همکاری و کار تیمی بیشتری نیاز دارد
  • این نشان‌دهنده یک رویکرد فراگیرتر و مشارکتی است. از «یا» به «با»
  • ایلیا و مشتریانش، همکارانش و ذی‌نفعانش

بهبود را از خودمان شروع کردیم

بیش از

۱،۷۰۰

نفر/ساعت

یکی از ضروریات حرفه‌ی مشاوره مدیریت یادگیری و آشنایی افراد با مباحث روز دنیای کسب‌وکار است.
در این راستا در سالی که گذشت، ایلیا در راستای توسعه فردی و حرفه‌ای اعضای تیم، اقدام به برگزاری بیش از 1،700 نفر/ساعت آموزش در حوزه‌های گوناگون نمود.

ایلیا به وسعت ایران

Iran Map ILIA 1402

۱۸٪

از پروژه‌های ایلیا در سال 1401، مرتبط با کسب‌وکار‌های خارج از پایتخت بوده است

ایلیا در راستای تحقق هدف ایران بهتر در سال ۱۴۰۱به تعداد قابل توجهی از کسب‌و‌کارها در 6 استان به جز تهران خدمات مشاوره مدیریت ارائه نموده است.

همکاری ایلیا و گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد

همکاری ایلیا و دنیای اقتصاد

شرکت مشاوره مدیریت ایلیا پس از 15 سال سابقه فعالیت اثرگذار در صنعت مشاوره مدیریت در راستای توسعه خدمات مشاوره تخصصی برای کسب‌وکارها، سازمان‌ها و موسسات عمومی و خصوصی مفتخر است شراکت استراتژیک خود را با گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد اعلام نماید.

شرکت مشاوره مدیریت ایلیا با برخورداری از بدنه تخصصی کم‌نظیر مشتمل بر بهترین دانش‌آموختگان مدیریت و رشته‌های مرتبط اقتصادی و فنی از داخل و خارج ایران که عموما دارای تجارب ارزنده در صنعت مشاوره در سطوح ملی و بین‌المللی می‌باشند، قصد دارد تا در شراکت استراتژیک خود با گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد به عنوان تریبون اقتصاد ایران، فرصت تحول و تغییر در مدیریت سازمان‌ها و ارائه خدمات حرفه‌ای برای حل مسائل آن‌ها را در ایران و منطقه گسترش دهد.

از سویی گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد با توجه به ماموریت اصلی خود که «بسط و ترویج دانش اقتصادی با هدف افزایش رفاه و کاهش فقر» است، از بدو شروع فعالیت با نگاهی فراتر از منافع کوتاه‌مدت و با دیدی همراستا با منافع ملی، همواره به دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی برای رفع موانع و مسائل فعالیت‌های اقتصادی در بنگاه‌ها و موسسات ایرانی بوده است. این مسیر طی بیست سال گذشته با تمام فراز و فرودها به حول و قوه الهی مورد توجه عموم مخاطبین و فعالان اقتصادی و سیاستگذاران کشور واقع شده است.

با شکل‏‌گیری این شراکت استراتژیک، ایلیا امیدوار است در ایفای وظایف تخصصی خود در مسیر رفع چالش‌ها، بهبود شرایط و در نهایت رشد و بالندگی ایران بتواند نقش‌آفرینی جدی‌تری داشته باشد.

بخشی از بیانه اعلام توافق سرمایه‌گذاری و شراکت استراتژیک ایلیا و گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد

ایلیا، فراتر از مرزهای ایران

انجام پروژه‌ بین‌المللی در

۵ کشور

در سال 1401، ایلیا با انجام 8 پروژه بین‌المللی در 5 کشور شامل روسیه، بحرین، امارات، ژاپن و ترکیه، یک گام به هدف خود یعنی تاثیرگذاری در جهانی بهتر نزدیک شد.
یکی از مشتریان با کمک ایلیا توانست پس از تحلیل نتایج و بررسی اندازه بازار صنایع مرتبط با نوع محصول خود، با بازیگران پیشرو صنعت خودروسازی در ژاپن، شامل تویوتا، مزدا و نیسان قرارداد بسته و محصول خود را به فروش برساند.

رویکرد ایلیا در تالیف گزارشات

از گذشته سبک گزارش‌نویسی ایلیا به عنوان یک امضا و نقطه تمایز مطرح بوده است.

گزارش‌هایی ساختارمند توام با تکنیک‌های داستان‌پردازی با داده که تلاش می‌کند در زمان کمی به انتقال ساختارمند دانش و پیام مشخص به مخاطب بپردازد.

این مقالات با هدف انتشار دانش در سطح جامعه و بین متخصصان (به عنوان یکی از رسالت‌های شرکت‌های پیشرو) و همچنین افزایش آگاهی از برند ایلیا صورت می‌پذیرد.

علاوه بر انتشارات مخصوص ایلیا، مشتریان و همکاران زیادی در گذر زمان به صورت برند مشترک (Co-Brand) با ایلیا در انتشار مقالات و محتوای دست اول همکاری داشته‌اند.

در سال 1400 اولین نسخه از گزارش مدیران عامل ایران تحت عنوان “خودباوری؛ راه عبور از طوفان” و سال 1401 نیز دومین نسخه‌ی این گزارش تحت عنوان «آشفتگی در مرز ناپایداری» منتشر گردید که به دنبال انتقال دغدغه‌ها و دیدگاه‌های مدیران عامل در ایران است.

این سلسله گزارش‌ها هرساله منتشر خواهد شد و نقش بسزایی در مستندسازی وضعیت کسب‌و‌کارهای کشور جهت اتخاذ انواع تصمیم‌ها در لایه‌های مختلف ایفا خواهد کرد.

همچنین گزارش‌هایی در خصوص باید‌ها و نبایدهای یک هیأت‌مدیره موثر، گزارشی درباره سرمایه‌گذاری خصوصی (PE) و همچنین گزارشی درباره پیچیدگی‌های اکوسیستم استارت‌آپی ایران در سال 1401 و 1402 به صورت رایگان منتشرشده و در اختیار علاقمندان و محققان قرار گرفته است.

جلسات حضوری با مشتریان

بیش از

۱،۵۰۰ جلسه

تعداد جلسات موثر با ذینفعان بیرونی ایلیا اعم از مشتریان و ... در سال 1401

جلسات نقش مهمی در شکل‌دهی ارتباطات و دریافت اطلاعات در شرکت‌های مشاوره مدیریت ایفا می‌کنند.
در سال 1401 بیش از 1،500 جلسه با ذی‌نفعان بیرون از ایلیا با هدف جذب پروژه و یا ارائه یافته‌های پروژه‌ها برگزار شده است.

تغییر آدرس دفتر مرکزی ایلیا در سال 1401

آدرس شرکت مشاوره مدیریت ایلیا:

اگر با وسیله شخصی تشریف می‌آورید:
خیابان قائم مقام فراهانی، میدان طومانیان (شعاع)، ابتدای خیابان خدری، پلاک ۵، طبقه ۹.

اگر بدون وسیله شخصی تشریف می‌آورید (مترو):
خط قرمز یا صورتی مترو (خط 1 یا 6)، ایستگاه هفت‌تیر، بالاتر از مترو در بلوار قائم مقام، میدان طومانیان (شعاع)، ابتدای خیابان خدری، پلاک ۵، طبقه ۹.

 

گستره خدمات مشاوره مدیریت در ایلیا

Scroll to Top